Ievadot Starptautisko māsu dienu, šā gada 11. maijā, Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātē (MF) sadarbībā ar Latvijas Māsu asociāciju (LMA) tradicionāli norisināsies konference, godinot māsas profesiju un izgaismojot tās nozīmi veselības aprūpē.

Šogad nozares eksperti pasākumā diskutēs par māsām līdera lomā, viņu ieguldījumu pacientu aprūpē un tiesību nodrošināšanā globāli.

Konferenci ievadīs LU MF asociētās profesores Solvitas Olsenas referāts par COVID-19 epidēmijas ietekmi uz veselības aprūpes sistēmu un sabiedrības veselību Latvijā. Profesore informēs, kā stiprināt veselības aprūpes nozares gatavību nākotnes epidēmijām. LU MF asociētais profesors Juris Bārzdiņš, savukārt, referēs par veselības aprūpes digitalizācijas iespējām.

Kā būt līderei māsas profesijā, skaidros LMA viceprezidente Ilze Ortveina, bet par globāli stratēģiskajiem virzieniem māsas profesijā runās LMA prezidente Dita Raiska.

Konferences noslēgumā - Latvijas Māsu asociācijas Goda biedru godināšana.

Ikviens interesents laipni aicināts Starptautisko māsu dienu atzīmēt kopā ar Latvijas māsām un konferencē piedalīties vai nu klātienē LU Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3 vai arī attālināti. Reģistrētiem dalībniekiem par dalību konferencē piešķirs 4 tālākizglītības punktus.

Konferences "Māsas: Līdera balss – ieguldījums aprūpē un tiesību nodrošināšana globālā veselībā" programma

Reģistrācija